הצ׳אקרות

צ'אקרה ראשונה- צ'אקרת הבסיס צבעים אדום "מולאדהאר"

צ’אקרה ראשונה- צ’אקרת הבסיס צבעים אדום “מולאדהאר”

יסוד- אדמה

מיקומה מעצם הזנב כלפי מטה עד הפרינאום וחיץ הנקבים (כמובן שבטיפול לא נגע במקומות אלו בצורה פיזית), כל דבר שקשור לכסף, בית, אדמה, קרקע ובעצם כל דבר שקשור לצרכים בסיסיים להשרדות- אוכל ומחסה, כל מה שנדרש לנו על מנת לחיות מקושר לצ’אקרה זו. כאשר צ’אקרה זו לא מאוזנת, נרגיש חרדה, איום על הקיום שלנו, כאילו הקרקע זזה, תחושה של חוסר ביטחון, הגוף נכנס למוד של “השרדות” ומצמצם את כל שאר הצרכים.

צ'אקרה שניה- צ'אקרת המין צבעים כתום "סוודישטאן"

יסוד- מים

מיקומה כשתיים שלוש אצבעות מתחת לטבור

צ’אקרת המין בעצם משלבת אדמה ככלי, מים לזרימה ואש לדחף ותשוקה, מים ללא כלי יציב ישפכו, אם הכלי יהיה נוקשה מידי הכל יהפוך למאובן, האש מציתה ומספקת דרייב- פה בעצם נדבר על איזון. היא מייצגת את התת מודע

כל דבר שמתקשר לעשייה, דחף מול זכות, תשוקה, כוחות, הנעה והנאה, נוקשות מול גמישות, יצריות ויצירתיות (מה נעים לי, מה אני רוצה), גבולות, מערכות יחסים, תנועה, יינג ויאנג (האחדות שבניגוד)

אנרגיית החיים זו אנרגית המין. לפי הבריגו יוגה בצ’אקרה זו טמון הידע של המחלות והדרכים לריפויין

צ'אקרה שלישית- צ'אקרת מקלעת השמש צבע צהוב "מניפורה"

יסוד- אש

נמצאת מתחת לעצם הבריח ועד לקו הטבור

זו הצ’אקרה העמוסה ביותר מבין הצ’אקרות. מבטאת את הילד הפנימי שלנו, הנשמה שלנו, אנרגית השמש, כאשר היא יוצאת מאיזון היא שורפת, כאשר היא כבויה אין לנו כוחות והאנרגיה כבויה. שייכת למערכת העיכול, הבטן היא “מחסן הרגשות”, זה אני מול הסביבה. היא מחזיקה את הידע האסטרולוגי, האסטרונומי והיכולת לראות את העבר, ההווה והעתיד.

צ'אקרה רביעית- צ'אקרת הלב צבעים ירוק\ורוד "אנהאטה"

יסוד- אוויר

נמצאת בלב, בתוך כלוב הצלעות (זו הצ’אקרה הכי מוגנת לטוב ולרע.

בסיסה של צ’אקרת הלב הוא שיווי משקל, יש פה מפגש בין אדמה לשמיים

הטיפול בהילינג נעשה ע”י העלאת אנרגיה מהאדמה, הורדת אנרגיה מהשמיים והמפגש שלהן בלב (הטיפול הוא דרך הלב). אנרגיית הלב זו אנרגיה של אהבה, אהבה רחבה מעבר למה שאנחנו מכירים, אנרגיית אהבה כלפי כל, אנרגיה של רכות, אור הבריאה. היא אחראית על ביטוי רגשי, אינטואיציה רגשית ויכולת הנתינה שלנו. צ’אקרה זו אחראית על שמחת החיים. האדם יכול להפעיל את כוח הרצון כדי להגשים את משאלות ליבו.

צ'אקרה חמישית- צ'אקרת הגרון צבע כחול "ווישודהי"

יסוד- שמיים (ריק, חלל, אתר)

נמצאת במקביל למיקומה של בלוטת התריס שבגרון.

בצ’אקרה זו טמון כוח התקשורת, ביטוי רוחני, התבוננות אובייקטיבית והביטוי העצמי. היא קשורה לעולם הצלילים, לחושים, להכרה כי הידע האמיתי נמצא בתוך האדם ללא תלות בעולם החיצון.

כאשר צ’אקרה זו פעילה היא יכולה לסלק רעלים מהגוף, כאשר היא מתעוררת יש יכולות טלפתיות, ידיעת העבר והעתיד.

מתקשרת ליכולת שלנו לבטא את “האמת” שלנו מהפנים החוצה אל העולם בקול חזק, יציב וברור

צ'אקרה שישית- צ'אקרת העין השלישית צבע סגול "אגאנה"

יסוד- אין

האצטרובל (נמצאת בין שתי האונות ימין ושמאל במוח), מיקומה בחלל הגולגולת שבין הגבות ומשמשת כמעין מגדל פיקוח.

זו הבלוטה שמקבלת את כל המידע “הלא ארצי”, תקשורים, רוח, ידע עליון, תפיסה חזותית, תפיסה תחושתית, על חושית, דמיון, ראיית הנסתר, מעבירה מידע, אינטואיציה, קוראת סמלים, זהו מרכז של למידה טהורה. הבלוטה מייצרת מלטונין (רגיעה, שינה) וסרוטונין (שמחה)

צ'אקרה שביעית- צ'אקרת הכתר צבעים זהב "סהסררה"

מיקומה מעל ומעבר לשאר המרכזים (כעשרה סנטימטרים מעל קודקוד הראש)

צ’אקרה זו מסמלת את החיבור האמיתי שלנו לעולם, תבונה, אחדות עם האינסוף, אני מחובר יחד עם כולם לכוח המניע, חיבור של כולנו למקור אחד, אהבה אוניברסאלית, אהבה קוסמית.
הצ’אקרה הזו מחברת את הצ’אקרות והגוף הפיזי אל המערכת האנרגטית הקוסמית, משם כל האנרגיה נכנסת. התעלות, זהו מרכז שמקבל את האנרגיה הקוסמית. השלב האחרון בהתפתחות רוחנית. המקום בו נוצרת ההבנה כי העולם אינו רק התגשמות פיזית.
כשהזרימה פתוחה יש את ההארה, יכולת ניבוי, חיזוי, חיבור טוב בין לוגיקה לאינטואיציה, יכולות למידה מפותחות, קליטה של ויברציות גבוהות מהידע הקוסמי, בריאות נפשית ופיזית, ביטחון עצמי ומיצוי הפוטנציאל האישי בכל הממדים והתחומים.

Scroll to Top