ארבעת היסודות

מים

צבע- כחול, ירוק כיוון- מערב עונה-חורף חיה- לוויתן, דולפין, צב, צפרדע המים מתארים את מעמקי הלא נודע. כמו במעמקי הים גם במעמקי התת מודע שלנו, מסתתרים אוצרות ועושר של ידע קדום ועולם שלם שאנחנו לא רואים, אך בא לידי ביטוי ברגשות שלנו. המים שבגופינו (כ-72%) נושאים את אותם רגשות וידע. הם זורמים בגופנו ומושפעים מהזנת הגוף שלנו דרך מערכות שונות העיכול- לכן חשוב לצרוך כמות מספקת של מים נקיים, איכותיים וזורמים (מים חיים) החושים (ראייה, שמיעה, דיבור, מחשבות)- בניסוי המים שנעשה ע"י מאסרו אמוטו התגלה שכאשר חושפים מים למילים חיוביות וצלילים נעימים, מתגלים בהם גבישי קריסטל מרהיבים. בחשיפה לדברים שליליים, התקבלו צורות א-סימטריות ולא יפות. הפעולות- "עוצמת הרכות"- כוחם של המים לחצוב בסלע- בהתמדה ולאורך זמן, המים ממוססים גם את הסלעים הקשים והגדולים ביותר. כוחו של הריפוי (ההילינג) בא מתוך אמון בתהליך, בעוצמת הרכות ובזרימה. דאגה עצמית היא האנרגיה של המים. הזנה מיטיבה ותנועה בשאיפה לשמור על איזון פנימי ועם הסביבה.

אש

צבע- אדום, כתום כיוון- דרום עונה- קיץ חיה- אריה, יגואר, פומה, גירית האש מתחלקת לאלמנט של אור ואלמנט של חום. ביסוד האש נמצא "הניצוץ האלוהי", תשוקה, עוצמה וכוח החיים. כוח הרצון. היא מדמה את אנרגיית "הלוחם". על אנרגיית האש חשוב לשמור באיזון- כמו שאש יכולה להשתולל ולכלות הכל, באותה קלות היא יכולה להיעלם. כך גם הכוונה שבתוכנו. האש מלמדת אותנו שאין טוב ורע, בזכותה אפשר לבצע התמרה מכעס למקדם פעולה, מפחד לדחף. שאלו את הבודהה איך מתמודדים עם המוות? והוא השיב: "מתים כל יום קצת"- עושים כל יום משהו אחד שמפחיד אותנו ואז מתרגלים. בעבודה אנרגטית עם אש, נעבוד עם קטורות, שרפים, נרות, אור.

אוויר

צבעים- צהוב\ לבן, כיוון מזרח, עונת האביב, חיות: ציפורים חלק מיסוד האוויר הוא פיזור, זה יסוד שיש בו המון רבדים, כל היצורים החיים (כולל צמחים שנושמים ע"י פוטוסינטזה) נושמים אוויר, זה מה שמאחד אותנו, הכל מתחיל ונגמר בנשימה, כאשר נולדים מכריזים על נשימה עצמאית ראשונה וכאשר אנו עוזבים את העולם, זה אחרי נשימה אחרונה. בהתאהבות נוטים לומר נעתקה נשמתי (מרוב תדהמה הנשימה נעצרה). יסוד האוויר מחובר למערכת הנשימה (ריאות, עור, סרעפת, אף, פה) ייסוד האוויר מייצג את המחשבה, את הדמיון, "אם אתה יכול לדמיין את זה, אתה יכול לעשות את זה". זה היסוד היחיד שמדבר על העתיד. להתרומם מעל הסיטואציה, מעל המציאות, לראות את מה שמעבר, ממש כמו שציפור נוסקת למרום ובמבט על מעין עושה "זום אווט", כך ניתן לשחרר הצפה רגשית, לצאת ממקום של תקיעות, להכנס לפרופורציות, להתעלות על עצמנו- לדמיין לאן רוצים להגיע, לשאול "איך אני יכול לתרום" – כמו שאיינשטיין אמר: "בשביל אדם מאוזן, צריך לא לקשור עצמו לרכוש או לאדם אחר, אלא לרעיון". הילינג קשה לתפיסה כיוון שקשה להבין אותו עד הסוף, הכוח של המחשבה זה הרצון להבין, הבנה היא צד אחד של העניין. המקום בו נוצרים הרעיונות, ההתחדשות, רצון להתאווררות זה יסוד האויר, הוא מביא את כל מה שחדש ומכניס חמצן פנימה. אנרגיה של פיזור, אנרגיה של תנועה, אחד הדברים הכי קשים כשאין לאוויר תנועה, כשאנרגיית האוויר סמיכה, עמוסה או תקועה. האוויר מקשר אותנו גם לקלילות, לחדשנות, לילדותיות- כמו שילד קטן מביט בשמיים ומחפש צורות בעננים בעבודה האנרגטית עם יסוד האוויר נעבוד עם נוצות

אדמה

צבעים- חום ושחור, כיוון צפון, עונה- סתיו חיה: אמא אדמה היא היסוד שמעניק לנו תמיכה, יציבות וביטחון. היא מקבלת אותנו ללא תנאי. יסוד האדמה הוא הבסיס ומשמש לקשר עם הסביבה יסוד האדמה מדבר על האנרגיה של האדמה ומתקשר אל הגוף הפיזי שלנו. הוא מזכיר לנו כי "מאפר באת ואל אפר תשוב". אנחנו אדמה, כשהגוף הפיזי יסיים את תפקידו יחזור לאדמה ויהפוך לחלק פיזי מהאדמה. הגוף מחבר את האנרגיה לחומר, הגוף מייצר את הגבולות של החומר- הוא לא מגביל אותנו אלא מעניק גבולות למה אפשרי או לא אפשרי. האדמה מדברת על גבולות החומר, יש פה "התחלה" ויש פה "סוף", אנרגיית האדמה מחזיקה את שני האלמנטים החשובים ביותר- החיים והמוות. בחברות העתיקות המוות הוא מקודש, שם יש הבנה כי במוות יש פרידה מהגוף שחוזר לאדמה לבין האנרגיה שנשארת לנצח. המוות הוא חלק מהחיים. סימני הגוף זה בעצם דיאלוג חדש, הגוף נותן סימנים כדי שנלמד לעבוד איתם ולא נגדם. כך ניתן להקשיב לגוף ולרפא אותו לפי הצורך שלו, רק נדרשת ההקשבה. כאשר לומדים על האדמה, לומדים להקשיב לגוף, לכוח שלו, למגבלות שלו, לנתינה שלו- עם אנרגיית אהבה אפשר להקשיב לגוף. כאשר יסוד האדמה לא מאוזן ייתכנו בעיות\כאבים באזור הרגליים או בגב התחתון. חשוב להתחבר חזרה לאדמה באופן פיזי כאשר הרגליים יחפות (גראונדינג) ולאכול הרבה ירקות שורש חמימים.

מזמינה אתכן לשיחה ראשונית , והתחלת תהליך ריפוי אנרגטי ושחרור מחסימות.

השארי פרטים ונדבר בקרוב.

כרטיס עסקי זה עוצב ע״י נועה איילי לחצו כאן כדי לקבל כרטיס כזה לעסק שלכם.

Scroll to Top